07/04/23

Niedzielne poranki z teatrem dla najmłodszych - "Puc, Bursztyn i goście, czyli rzecz o pieskach"


Sposób na wakacje w mieście? Teatr, który bawi, uczy i wzrusza. W każdy lipcowy, niedzielny poranek Manufaktura zaprasza na plenerowe spektakle dla dzieci. W miniony weekend zainaugurowano ten kulturalny cykl i najmłodsi mieli okazję obejrzeć „Tobi Show” Cichego Teatru. Frekwencja dopisała, a mali (i duzi też!) widzowie byli zachwyceni występami przezabawnego klauna Tobiego. Co czeka na dzieci w ten weekend?

Mały Rynek Jazzowy w Manufakturze, 9 lipca, 11:00


W najbliższą niedzielę scenę przejmie Teatr Po Omacku ze sztuką „Puc, Bursztyn i goście, czyli rzecz o pieskach”. To niezwykła okazja dla rodzin z dziećmi, aby spędzić czas w miłej atmosferze, bo na widzów czekają wygodne sofy i zielony zagajnik, dający cień w upalne przedpołudnia.

9 lipca młodzi teatromani obejrzą piękną opowieść o przyjaźni, zaufaniu i tolerancji. „Puc, Bursztyn i goście, czyli rzecz o pieskach” to adaptacja książki Antoniego Grabowskiego, która jest jedną z lektur szkolnych. Opowieść o przygodach zwierząt pobudza wyobraźnie dzieci i przekazuje same pozytywne wartości, jednocześnie dostarczając mnóstwo radości i rozrywki. Spektakl w technice lalkowej ma też elementy muzyki na żywo, a także interakcji z widzami.

Autorami spektaklu jest Teatr Po Omacku, czyli grupa artystyczna, której członkinie (Agata Butwiłowska, Emilia Dryja, Karolina Fiala i Katarzyna Stanisz) są doświadczonymi aktorkami związanymi przede wszystkim z łódzkim Teatrem Lalek Arlekin. Grupa Po Omacku pierwotnie tworzyła autorskie wieczory satyryczno-sentymentalne, które zdobyły uznanie na licznych festiwalach i przeglądach kabaretowych. Ich twórczość obejmuje zarówno spektakle dla dorosłych, jak i dzieci. Mieszkańcy Łodzi mogą kojarzyć ich najnowszy projekt realizowany wraz z Marcinem Sosińskim i Klaudią Kalinowską, czyli spektakl „Muzyka Muralna” inspirowany napisami na łódzkich murach. Wieloletnie doświadczenie lalkarskie członkiń grupy zaowocowało stworzeniem spektakli dla dzieci. Okazja do obejrzenia jednego z nich już w tę niedzielę na rynku Manufaktury.

Tydzień później, 16 lipca, w Manufakturze zagrają 3GramyKultury z „Królewskimi opowieściami”, a 23 lipca Teatr Barnaby zaprezentuje bajkę pt: „O Piecuchu najwspanialszym na świecie”. Lipcowe spotkania z teatrem zamknie Teatr Akademia Wyobraźni, który przedstawi bajkę „O Ignasiu, który nie lubił szkoły”.

Spektakle odbywają się w specjalnie przygotowanej strefie, z siedziskami i pufami, na małym rynku (między Starbucksem a Whiskey in The Jar), wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny, sztuki nadają się nawet dla najmłodszych widzów - obecność obowiązkowa! Po przedstawieniu zapraszamy do naszych restauracji, które przygotowały menu dziecięce!

Zumba, Tai Chi i Joga – aktywny wypoczynek w sercu miasta

Aktywny wypoczynek w centrum miasta? Można wyszaleć się, tańcząc zumbę lub wyciszyć, praktykując jogę lub Tai Chi… i wszystko to w sercu Łodzi – na rynku Manufaktury. Kiedy?

Zumba z instruktorami Saturn Fitness

W każdą środę lipca i sierpnia, godz. 19:00, rynek Manufaktury, przy plaży

Nie ma chyba bardziej energetycznej i wakacyjnej formy ruchu niż zumba! Latynoska muzyka, uśmiechnięci, pełni pozytywnej energii instruktorzy i proste, acz intensywne choreografie, sprawiły, że zumbę pokochały miliony ludzi na całym świecie. Od dekady nie traci na popularności również w Polsce. Treningi będą odbywały się pod czujnym okiem instruktorów Saturn Fitness. Niezdecydowanych niech przekona fakt, że podczas jednego treningu zumby można spalić nawet 600 kalorii. Do tego potężna porcja endorfin i znakomity humor na resztę dnia. Nie może Was zabraknąć!

Otwarte warsztaty gimnastyki Tai Chi

w każdą sobotę lipca i sierpnia, godz. 11:00, plaża w Manufakturze

Tai Chi to to wyjątkowe ćwiczenia fizyczne, w których nie używa się siły, a podczas praktykowania nie występują żadne napięcia i przeciążenia. Mówi się, że jest to „medytacja w ruchu” i można traktować ją jako formę terapii. Tai Chi mogą praktykować osoby, dla których inne, bardziej intensywne dyscypliny są niewskazane ze względów zdrowotnych. Ćwiczyć może każdy bez względu na wiek i stan zdrowia. Wystarczy luźny strój oraz płaskie obuwie.

Joga na dachu

w każdą sobotę o 10:00 na tarasie Muzeum Fabryki

Odpowiednio dobrane jogowe pozycje wzmocnią i uelastycznią ciało oraz pozwolą pozbyć się stresu i napięcia, a wszystko to w kameralnych warunkach, na muzealnym tarasie, z pięknym widokiem na Manufakturę i Łódź. Tarasowe zajęcia jogi są przeznaczone dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania. Ćwiczącymi zaopiekuje się Joanna Skoraczyńska, dyplomowana instruktorka hatha jogi z piętnastoletnim stażem nauczycielskim.

Aby wziąć udział w zajęciach jogi na tarasie wystarczy zarezerwować miejsce wysyłając maila na adres info@yogazoneonline.com, a po potwierdzeniu rezerwacji przez prowadzącą zajęcia przybyć na jogę w dobrym humorze i w wygodnym ubraniu. Prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi. W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 10 osób, więc nie warto zwlekać z zapisami!

Na taras można wejść klatką schodową na 3 piętro (od razu rozgrzewka zrobiona!) w bramie kina Cinema City lub wjechać windą na 2 piętro i wejść przez siedzibę Muzeum Fabryki.

Zmiana organizacji ruchu na al. Włókniarzy – łatwiejszy wyjazd z Manufaktury

Budowa tunelu średnicowego pod al. Włókniarzy od 5 lipca wejdzie w kolejny etap. Co to oznacza dla organizacji ruchu?

Od środy (5 lipca) na skrzyżowaniu alei Włókniarzy z ulicą Drewnowską nastąpi istotna zmiana – dotychczas ruch odbywał się w obu kierunkach jezdnią w kierunku dworca Kaliskiego, teraz natomiast przeniesiony zostanie na drugą stronę (jezdnia w kierunku Bałut). Samochody wciąż mogą poruszać się w tym rejonie tylko jednym pasem.

Dobrą wiadomością dla odwiedzających Manufakturę jest to, że otwarty zostanie wjazd na al. Włókniarzy od ulicy Drewnowskiej. Od środy będzie można skręcić w prawo w stronę ul. Limanowskiego.

PKP deklaruje, że utrudnienia na al. Włókniarzy potrwają do 12 lipca.

W jaki sposób najlepiej dostać się do Manufaktury podczas robót drogowych? Podpowiadamy:

Dojazd z Retkini i Górnej: Chcąc dojechać aleją Włókniarzy od strony dworca Łódź Kaliska najlepiej będzie skręcić w ul. Legionów, potem w ul. Kasprzaka i następnie w ul. Srebrzyńską lub Drewnowską.

Bałuty i Radogoszcz: Najlepszym wyborem dojazdu z północy miasta będzie ulica Lutomierska.

Od strony Widzewa: Najlepszą opcją będzie dojazd ulicą Północną, gdyż otwarty już został przejazd na skrzyżowaniu z ulicą Franciszkańską/Kilińskiego.

W obliczu wielu robót drogowych i fantastycznej letniej pogody najwyższa pora wyjąć z piwnicy zakurzony rower i wybrać się na przejażdżkę do Manufaktury! Drogi rowerowe są otwarte i w wielu przypadkach może okazać się, że podróż jednośladem będzie dużo szybsza, a przede wszystkim – przyjemniejsza.

Zachęcamy także do korzystania z komunikacji miejskiej i aktualizowanej na bieżąco aplikacji JakDojade.pl

Właściciel

Właścicielem Manufaktury jest Union Investment Real Estate GmbH – wiodąca międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Model biznesowy Union Investment bazuje na ponad 50 latach doświadczeń w branży nieruchomości oraz eksperckim know-how w zakresie zarządzania aktywami. Obecnie Union Investment zarządza aktywami o wartości 32 miliardów euro w ponad 840 nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 8,4 mln. mkw.

Zarządca

APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości. 

Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” – ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy innowacyjne projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców, uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.

Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 23 obiektach handlowych zlokalizowanych w 18 największych miastach w kraju oraz biurowcem Arkada Business Park w Bydgoszczy i kompleksem biurowym React zlokalizowanym w centrum Łodzi. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową - Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie. 
Monika Langner