02/27/24
Shop Local powraca - targi lokalnych marek w Manufakturze
Już od środy 28 lutego łódzcy entuzjaści mody będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji Shop Local, czyli cyklicznego wydarzenia, promującego lokalne firmy oraz twórców. Wydarzenie zrzesza twórców i fanów świadomej, lokalnej mody i nie tylko.
Shop Local
28.02-2.03, galeria handlowa Manufaktury
Doskonale znana inicjatywa Shop Local po raz kolejny zachwyci gości Manufaktury wyjątkowymi wystawcami, którzy pojawią się na targach. Będą to firmy modowe, takie jak: Saska Fashion, Kasia Kowalska, Minimal Men, Antonella, Art Motyw, Noza Nova, Guilty, Skład Materiału czy Spider & Wolf. Nie zabraknie też twórców biżuterii: Art Bubiska, Kahiko, Whim, Momma Jewellery, Odsłoń uszy, Amuletum, Kulka, Tarabuso, Protect you aura. Pojawią się też producenci świec i akcesoriów domowych: Johny Wick, Przepla Tom Ki. Targi to idealna opcja, żeby spotkać się z łódzkimi projektantami i porozmawiać z nimi o najnowszych trendach i kolekcjach.
Wiosenne nowości w Teatrze Małym w Manufakturze
Powiew świeżego, wiosennego powietrza wkradł się także do repertuaru Teatru Małego w Manufakturze. Na deskach tego kameralnego miejsca już wkrótce będzie można obejrzeć nowe spektakle, w tym także te improwizowane.
Dla fanów opowieści pełnych humoru, polecamy spektakl „Mój boski rozwód”. Wzruszająca historia Angeli (w tej roli znakomita Karolina Lutczyn), zmienia spojrzenie na rozwój. Ten monodram to piękna, dowcipna i jednocześnie ciepła komedia o kobiecych doświadczeniach, pragnieniach i potrzebie miłości. Sztuka przekazuje mądre, życiowe przesłanie o pożądaniu, radościach i smutkach życia oraz relacjach damsko-męskich. Na deskach teatru 2 marca.
Z kolei w niedzielę, 3 marca, zespół O!Impro zaprasza na komedię improwizowaną „Naga prawda”. Spektakl jest w całości improwizowany – aktorzy nie wiedzą, w jaką rolę przyjdzie im się wcielić, nie znają też swoich kwestii – wszystko tworzone jest na bieżąco, na podstawie sugestii i wskazówek od widzów.
„Lepsza” to mała komedia obyczajowa z kluczem. Historia dwóch leciwych, ale wciąż żywiołowych aktorek Niny i Ady, które prowadzą dyskurs o swojej przeszłości i artystycznych bogatych losach. Opowieść o tych pełnych siły kobietach będzie można zobaczyć już 8 i 9 marca. Z kolei w „Wesołym wdowcu” to mężczyzna gra główną rolę. Thomas Madison, tytułowy wdowiec, przyjeżdża do Londynu, by po latach spędzonych na angielskiej prowincji, zakosztować wielkomiejskiego życia, szczególnie „by night”. Ten spektakl pojawi się w repertuarze 15 i 16 marca.
Red Bull Can You Make It – wyrusz w przygodę życia!
Już wkrótce trzyosobowe zespoły z całego świata wyruszą w siedmiotygodniową podróż po Europie w towarzystwie… charakterystycznych, srebrno-niebieskich puszek. 1 marca w Manufakturze będzie można zgłosić się do tej wyjątkowej wyprawy. Na czym polega zabawa i co trzeba zrobić, żeby się zgłosić?
Strefa aktywacyjna Red Bull Can You Make It
1.03, godz. 10-22, galeria handlowa Manufaktury, wejście od strony rynku
Zespoły z całego świata już wkrótce będą miały szansę odbyć wyjątkową podróż po Europie, pod skrzydłami Red Bull’a. Trzyosobowe zespoły przed startem wyścigu, będą musiały zdać telefony komórkowe, karty płatnicze i gotówkę, a podczas tygodniowej wyprawy ich jedyną walutą będą… puszki Red Bulla. Nocleg za puszkę? Wymiana za jedzenie czy transport? Wszystko w rękach uczestników, ich charyzmy i umiejętności handlu!
Podczas podróży do punktu docelowego, drużyny będą musiały odwiedzić punkty kontrolne, ulokowane w różnych miastach Europy i wykonać zaplanowane zadania, by otrzymać kolejne puszki. Drużyny startują z 5 różnych miast i kierują się do Berlina, gdzie zlokalizowana jest meta wyścigu.
1 marca w Manufakturze będzie można odwiedzić strefę aktywacyjną Red Bulla, w której będzie można dowiedzieć się o szczegółach akcji, a także zarejestrować.
„Łódzkie rzeki – w nurtach historii” – wyjątkowa wystawa w Muzeum Fabryki
Łódź rzekami (podziemnymi) stoi! Przekonają się o tym wszyscy ci, którzy odwiedzą nową, czasową wystawę w Muzeum Fabryki. Czy rzeki naprawdę były kołem zamachowym łódzkiego przemysłu włókienniczego? Jaki wpływ miały na rozwój miasta w XIX wieku?
Wystawa „Łódzkie rzeki – w nurtach historii”
Do połowy marca, Muzeum Fabryki w Manufakturze
Dziś nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie mnogość cieków wodnych na terenach tworzącej się Łodzi, była jednym z elementów przesądzających o jej założeniu i przyczyniającym się do dynamiki jej rozwoju. Wystawa w Muzeum Fabryki ma stanowić przyczynek do odpowiedzi na pytania takie jak: ile jest łódzkich rzek, gdzie się znajdują i skąd dziś mamy wodę w kranie oraz jakie były znaczenia i rola rzek w średniowieczu, nowożytności i okresie XIX wieku.
Na wystawie zobaczycie także eksponaty, znalezione w trakcie prac przy łódzkich rzekach i kanałach. Prehistoryczne skarby zostały na potrzeby tej wystawy, udostępnione przez Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego.
Podczas zwiedzania nie możecie ominąć opisu najstarszej łódzkiej legendy o Januszu, a także wspomnień z planów filmowych w łódzkich kanałach. Całości dopełnia dokument, który powstał z okazji 95-lecia ZWIK. Jubileuszowy film pt. „95 lat Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi”, zawierający bogate archiwalne nagrania i zdjęcia, udostępniony został przez ZWIK Łódź.
Na zwiedzających czeka także gra wielkoformatowa, w trakcie której sprawdzicie swoją wiedzę na temat Łodzi i jej rzek, ale także wykażecie się sprytem i dokładnością, bo gra to nie tylko zestaw pytań, ale również kilka zadań wykonania.
APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości.
Apsys zawsze był firmą z wizją i ambicjami, by realizować unikalne projekty, tworzyć miejsca ikoniczne, znaczące, na stałe wpisujące się w tkankę miejską. Począwszy od 2022 r. w swojej działalności spółka kieruje się hasłem “Razem, inne miasto jest możliwe”. Apsys chce jeszcze mocniej i odpowiedzialniej wykorzystywać potencjał miast, wpływać na ich przemiany uwzględniając potrzeby środowiskowe, pobudzać rozwój społeczny i ekonomiczny, a ponadto wspólnie, w oparciu o dialog z interesariuszami, tworzyć komfortowe otoczenie dla ludzi.
Celem strategicznym firmy jest zmiana miast na lepsze i tworzenie wyjątkowych miejsc, dzięki którym życie wszystkich staje się piękniejsze.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 19 obiektach handlowych zlokalizowanych w 15 największych miastach w kraju. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową - Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie.
Monika Langner