Uczta smaków powraca – 3. edycja Festiwalu Hot&Sweet
Od kilku lat sierpień w Manufakturze to prawdziwa uczta dla łódzkich foodies, a to za sprawą autorskiego festiwalu kulinarnego Hot&Sweet. Kilkanaście restauracji z rynku przygotowało specjalne dania: na słodko i na ostro. Czym w tegorocznej edycji zaskoczą szefowie kuchni?
Festiwal Hot&Sweet
14-31.08 (z wyłączeniem piątków i sobót), wybrane restauracje na rynku Manufaktury
Choć połączenie słodkiego z ostrym dla laika może wydawać się nieoczywiste, ten miks jest doskonale znany szefom kuchni. Slodko-pikantne dania są domeną np. kuchni azjatyckiej, ale nie tylko – na rodzimym gruncie te smaki świetnie funkcjonują np. w kaczce z jabłkami czy bigosie ze śliwką. Oryginalne kompozycje mogą zdobyć niejedno serce!
Kilkanaście restauracji na rynku Manufaktury przygotowało dania ostre i słodkie, zgodnie z motywem przewodnim „hot and sweet”. Co ciekawe, za hasłem „sweet” nie zawsze stoi deser – wielu szefów kuchni wykazało się dużą dawką kreatywności i postawiło na dania główne ze słodkim twistem. W Kaukazie będzie można spróbować pierożków pielmeni z… twarogiem, maliną i wiśnią, skąpanych w sosie truskawkowym. Whiskey in the Jar zaprasza na Teriyaki Burger, czyli soczystą wołowinę w towarzystwie sera blue, gruszki, sosu teriyaki i smakowitych dodatków. Nie zabraknie propozycji dla łasuchów: w restauracji Tajskiej Hot Spoon zjecie czekoladowego kokosa wypełnionego po brzegi musem kawowym, mango i marakują, a w Bawełnie klasyk: sernik jagodowy na włoskiej ricotcie, kruchym owsianym spodzie ze świeżymi owocami i śmietankową polewą.
Wśród festiwalowych propozycji widać dużą inspirację kuchnią Wschodu. Szpulka zaprasza na makaron „King Bruce Lee”, czyli noodle z kurczakiem w panko, z ossstrym sosem sriracha sweet chili, z dodatkiem sezamu i świeżych warzyw. W Zielonej propozycja dla wegan: pieczone pomidory faszerowane ryżem i smażonym, pikantnym jackfruitem. Nie zabraknie także dań rodem ze słonecznej Hiszpanii i Włoch: w La Vende czeka chili tagliatelle z krewetkami i chorizo w sosie rozmarynowym, a Al Dente przygotowało spaghetti aglio e olio z oliwą, czosnkiem i soczystymi krewetkami.
Festiwal potrwa od 14 do 31 sierpnia, z wyłączeniem piątków i sobót (19-20.08, 26-27.08). Pełna lista dań jest dostępna na stronie internetowej Manufaktury, w zakładce „Wydarzenia”.
Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz w muzycznych wspomnieniach
Za nami pierwszy z serii koncertów w ramach Manu Summer Jazz Sundays. Kolejne niedziele upływają przy dźwiękach najlepszej muzyki na żywo, a to w ramach hołdu złożonego największym muzykom polskiej sceny jazzowej. 14 sierpnia zagramy dla „Dudusia” Matuszkiewicza.
Manu Summer Jazz Sundays – „Tribute to…”
14.08, 21.08, 28.08, godz. 17, Mały Rynek Jazzowy w Manufakturze
Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza wspominać będą Iza Zając, Jarek Małys, Piotr „Bocian” Cieślikowski, Andrzej Zielak i Adam Lewandowski. Matuszkiewicz był jedną z kultowych postaci polskiej sceny jazzowej. Znany saksofonista, student łódzkiej „Filmówki” odegrał ważną rolę w organizacji tzw. „Zaduszek Jazzowych” Leopolda Tyrmanda w Krakowie. Był także współzałożycielem grupy „Melomani”. Duduś jest także autorem hejnału festiwalu Muzyki Jazzowej w Sopocie, którego premiera odbyła się na 40. Jazz Jamboree. Nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za muzykę do filmu „Wierna rzeka”, odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz zdobywca Złotego Fryderyka.
Harmonogram koncertów:
· 7.08 – Tribute to… Maciej Strzelczyk
· 14.08 – Tribute to… Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz
· 21.08 – Tribute to… Wojciech Karolak
· 28.08 – Tribute to… Zbigniew Namysłowski
Właściciel
Właścicielem Manufaktury jest Union Investment Real Estate GmbH – wiodąca międzynarodowa firma inwestycyjna specjalizująca się w otwartych funduszach nieruchomości dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Model biznesowy Union Investment bazuje na ponad 50 latach doświadczeń w branży nieruchomości oraz eksperckim know-how w zakresie zarządzania aktywami. Obecnie Union Investment zarządza aktywami o wartości 32 miliardów euro w ponad 840 nieruchomościach komercyjnych i mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 8,4 mln. mkw.
Zarządca
APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości.
Wszystkie projekty realizowane są zgodnie z ideą „Making cities vibe” – ożywiania przestrzeni miejskiej, kreowania wyjątkowych doświadczeń oraz dbania o zrównoważony rozwój miast. Apsys Polska łączy profesjonalizm z szacunkiem do tradycji, historii miejsca, jego otoczenia oraz odpowiedzialnością społeczną i ekologiczną. Biorąc pod uwagę specyfikę danej lokalizacji, tworzy innowacyjne projekty „szyte na miarę”, w harmonii z miastem i potrzebami jego mieszkańców, uwzględniające specyfikę danego miejsca, kontekst społeczny oraz środowisko naturalne.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta.
Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 23 obiektach handlowych zlokalizowanych w 18 największych miastach w kraju oraz biurowcem Arkada Business Park w Bydgoszczy i kompleksem biurowym React zlokalizowanym w centrum Łodzi. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową - Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie.