Pacjenci cyfrowi – bo takim mianem określa się osoby, które chętnie korzystają z telemedycyny – są ponad dwa razy bardziej skłonni niż pacjenci tradycyjni korzystać z aplikacji i urządzeń umożliwiających bieżącą kontrolę stanu zdrowia – wynika z raportu Deloitte. Traktują oni takie rozwiązania jako standard – zwłaszcza po doświadczeniach pandemii – i są chętni do testowania innowacyjnych pomysłów. Czy dzięki takim rozwiązaniom Polacy postawią na profilaktykę?
Rozwiązania telemedyczne i cyfrowe mają w sobie bardzo duży potencjał – nie tylko w czasach zagrożenia epidemicznego, ale także na co dzień. Mobilne stetoskopy czy urządzenia umożliwiające przeprowadzenia badania KTG we własnych czterech ścianach pozycjonują współczesną medycynę na najwyższym poziomie. Czas pandemii pokazał, że zdalnie oznacza bezpiecznie i wygodnie. Pacjenci nie tylko już korzystają z takich urządzeń, ale i deklarują chęć sprawdzania kolejnych innowacyjnych pomysłów, co daje nam motywację do ciągłego szukania i ulepszania rozwiązań.
Jacek Gnich, prezes Nestmedic.
Więcej o Nestmedic:
Nestmedic to polska marka z branży telemedycznej, której flagowym produktem jest system Pregnabit, służący do przeprowadzania zdalnego badania KTG dla kobiet w ciąży. Dzięki rozwiązaniu oferowanemu przez Nestmedic, kobiety w ciąży mogą samodzielnie, w zaciszu własnego domu, wykonać w dowolnej chwili kardiotokografię, która jest podstawowym badaniem służącym ocenie stanu płodu. Dzięki platformie do zdalnej analizy zapisów KTG, wynik konsultuje wykwalifikowany personel medyczny, 24/7. Odczyt KTG generowany przez mobilny system Pregnabit jest równoważny stacjonarnemu KTG w szpitalu.
Kontakt dla mediów
Joanna Radzio
joanna.radzio@38pr.pl
514 553 433