W najbliższy poniedziałek, 11 listopada, mieszkańcy Krakowa i całej Małopolski spotkają się na Rynku Głównym, by wspólnie uczcić Święto Niepodległości w wyjątkowy sposób – śpiewając największe polskie przeboje. Jakie atrakcje czekają na uczestników?
O godzinie 12:00 tradycyjnie rozpocznie się IX Ogólnopolskie Śpiewanie Biało-Czerwonych Przebojów, organizowane przez RMF FM i pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Aleksandra Miszalskiego. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego otworzy koncert karaoke, w którym największe polskie hity zabrzmią w wykonaniu publiczności oraz gwiazd. Na plenerowej scenie na Rynku Głównym wystąpią: Maryla Rodowicz, Lanberry, Kuba i Kuba oraz Maciej Skiba i Aleksander Sikora.
W tym roku wydarzenie zyskało nowy, miejski wymiar: dzięki partnerstwu z Urzędem Miasta Kraków, po ulicach stolicy Małopolski kursować będzie śpiewający tramwaj, w którym pasażerowie usłyszą znane biało-czerwone melodie. Na Rynku stanie telebim z tekstami piosenek, by każdy z obecnych mógł dołączyć do wspólnego śpiewania. Uczestnicy otrzymają także biało-czerwone flagi – te będą rozdawane od godz. 11:45.
Koncert poprowadzą dziennikarze RMF FM, Paulina Sawicka i Paweł Jawor, a relacje z wydarzenia będzie można śledzić na żywo w RMF FM, na rmf.fm oraz w mediach społecznościowych stacji i Miasta Krakowa.
Na antenie RMF FM tego dnia nie zabraknie specjalnych muzycznych akcentów – m.in. występu pianisty Yehudy Prokopowicza, który zagra utwory Chopina i wyjątkowe interpretacje polskich przebojów.
To będzie radosne, wspólne świętowanie, z muzyką, uśmiechem i biało-czerwonymi barwami.
11 listopada, Rynek Główny w Krakowie – start o godz. 12:00.
11 listopada, Rynek Główny w Krakowie – start o godz. 12:00.


